foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

159746
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
105
261
588
156872
3958
10886
159746

14-11-2018 06:50

W związku z nowelizacją ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw, od 1 stycznia 2017 roku zniesiona zostanie możliwość pobierania przez organ prowadzący opłat za pobyt dziecka w wieku 6 lat w publicznej placówce wychowania przedszkolnego. Ma to związek z tym, że już od przyszłego roku sześcioletni uczniowie uczęszczający do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego objęci zostaną subwencją oświatową.


https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/oplaty-za-przedszkole-dla-dziecka-6-letniego-zmiany-od-nowego-roku.html#

v

 1. Wyżywienie – dzienna stawka wynosi 2,80 zł. Kwota za niewykorzystane posiłki odliczana jest za dwa dni nieobecności i powyżej, od należnej kwoty w następnym miesiącu.
 2. Opłata w wysokości 1,00 zł za każdą rozpoczętą godzinę, za zapewnienie dziecku opieki poza godzinami, w których jest realizowana podstawa programowa wychowania przedszkolnego, zgodnie z ustaloną w Uchwale Rady Gminy Sośnie Nr XLIII/ 261/2014 z dnia 25 kwietnia 2014 roku, za wyjątkiem dzieci sześcioletnich (realizujących obowiązek przygotowania przedszkolnego). Wysokość opłaty za przedszkole wyliczana jest na podstawie zadeklarowanych przez rodzica, godzin dziennego pobytu dziecka w przedszkolu (zapis w umowie o świadczeniu usług). W przypadku nieobecności dziecka odliczany jest każdy dzień.
 3. Zgodnie z zapisem w umowie o świadczeniu usług opłatę za przedszkole należy wnieść do dnia 10-go każdego miesiąca na rachunek bankowy Zespołu Szkół w Granowcu nr 36 8409 0001 2002 0109 2673 0001 (w tytule przelewu wpisać imię i nazwisko dziecka uczęszczającego do przedszkola oraz miesiąc za jaki jest dokonywana opłata).
Czas trwania: 2016/2017

Działania w ramach projektu:

 • akcja jesień "Poznajemy owoce i warzywa", "Stawiam na śniadanie",
 • akcja zima "Źródło życia i zdrowia - woda",
 • akcja wiosna "Zostań sportowym asem", "Piramida zdrowia przedszkolaka".

Czas trwania: 01.09.2013- 31.01.2014

Działania w ramach projektu:

 • wycieczka "Poznajemy piękno Doliny Baryczy",
 • konkurs "Zdrowa i kolorowa kanapka dla niejadka",
 • impreza integracyjna "Aktywna niedziela z dzieciakami",
 • wycieczka do Gołuchowa,
 • warsztaty taneczne "Zumba dla wszystkich",
 • przedstawienie teatralne "Świąteczna choinka",
 • warsztaty z dietetykiem i fizjoterapeutą.

Od dnia 1 września 2016 r. obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym są objęte dzieci, które w danym roku szkolnym kończą 6 lat (art. 14 ust. 3 i 3a u.s.o.), zaś 5 – latki mają zagwarantowane prawo do wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2016/2017 (art. 6 u.z.u.s.o.).

Powyższym zmianom towarzyszy także podniesienie wieku obowiązku szkolnego do 7 lat od dnia 1 września 2016 r. (art. 15 ust. 2 u.s.o.) oraz pozostawienie rodzicom 6- latków możliwości podjęcia decyzji, czy dziecko rozpocznie naukę w szkole podstawowej (art. 16 ust. 1 u.s.o.). Sześciolatek przyjmowany do I klasy szkoły podstawowej nie musi wcześniej odbyć obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego (art.16 ust. 2 u.s.o.).

Przedszkole  mieści się w nowo wybudowanych pomieszczeniach przy Zespole Szkół w Granowcu. Dysponuje dwoma przestronnymi salami zajęć , własną stołówką , nowoczesną kuchnią, dwoma łazienkami oraz szatnią.

Personel placówki stanowią: nauczycielki posiadające wyższe wykształcenie pedagogiczne, kucharka oraz sprzątaczka. Przedszkolem kieruje dyrektor Zespołu Szkół mgr Ewa Ostojak.

Przedszkole czynne jest w godzinach od 7:30-15:30.

Posiada trzy oddziały, do których uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Jest otwarte dla rodziców, społeczności lokalnej , organizacji społecznych. W  placówce dążymy do tego, aby dzieci były samodzielne, ciekawe świata, dobrze przygotowane do podjęcia nauki w szkole, potrafiły dbać o bezpieczeństwo własne i innych.

Pracujemy w oparciu o Program Edukacji Przedszkolnej „ Nasze przedszkole” M.Kwaśniewskiej, W.Żaby-Żabińskiej z wydawnictwa MAC. Ponadto realizujemy program do nauczania religii pt: „ Kochajmy dobrego Boga ”oraz „ Czyste powietrze wokół nas”, „ Mamo, tato już wiem jak być bezpiecznym”.

Dążąc, do jak najlepszych wyników stosujemy nowoczesne metody pracy,  dostosowane do potrzeb i możliwości naszych wychowanków:   C. Orffa, R.Labana, W.Sherbone, Metodę Dobrego Startu M.Bogdanowicz, pedagogikę zabawy KLANZA, elementy metody Montessorii, Sojusz metod I.Majchrzak , edukację matematyczną wg.E.Gruszczyk-Kolczyńskiej.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2018 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook