foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

272267
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
228
299
527
269431
5403
17172
272267

16-07-2019 14:34

Tegorocznym priorytetem MEN jest upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji czytelniczych. W związku z tym 24 stycznia br. uczniowie klasy V SP wraz z wychowawcą – p. Krystyną Chudy oraz bibliotekarką szkolną – p. Justyną Merta udali się do Biblioteki Publicznej w Granowcu.

Pani bibliotekarka Irena Rospęk w ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swojej pracy. Omówiła zasady korzystania z biblioteki - sposób zapisu czytelnika i wypożyczania książek. Przedstawiła księgozbiór biblioteczny, oprowadziła uczniów po jego działach, zaprezentowała nowości, poleciła książki do czytania. Piątoklasiści z zainteresowaniem słuchali wszystkich informacji. Byli zaskoczeni tak dużą liczbą książek na półkach. Aby zaspokoić swoją ciekawość, zadawali pani bibliotekarce różne pytania dotyczące m.in.: jej pracy, liczby oraz wieku czytelników biblioteki oraz najczęściej wypożyczanych książek. Niektórzy uczniowie zostali nowymi czytelnikami Biblioteki Publicznej. Podczas wizyty dzieci opowiedziały krótko o swoich zainteresowaniach czytelniczych, a potem poszukiwały książki dla siebie. Dzięki pomocy bibliotekarza, każdy uczeń wybrał coś ciekawego dla siebie. Zadowoleni piątoklasiści podziękowali pani Irenie Rospęk za miłe spotkanie. Na koniec zrobili pamiątkowe zdjęcie i z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły. Wizyta w bibliotece była dla uczniów dobrą lekcją. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania. Młodzi czytelnicy zapewnili, że będą częściej odwiedzać Bibliotekę Publiczną i korzystać z jej bogatego księgozbioru.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook