foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

272191
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
152
299
451
269431
5327
17172
272191

16-07-2019 14:19

16 lutego 2017 roku odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu były słowa: „Poezja prowadzi od znanego ku nieznanemu”, których autorem jest Georges Bataille.

W eliminacjach gminnych uczestniczyli reprezentanci klas I – III, IV – VI szkół podstawowych oraz gimnazjów ze szkół naszej gminy: z Bogdaju, Granowca, Pawłowa i ze Sośni. Młodzi artyści zaprezentowali ciekawy repertuar. Wykonane przez nich utwory dostarczyły wszystkim wielu wrażeń. Zachwycały interpretacją, wzruszały i bawiły odbiorców, pozwoliły dostrzec piękno poezji. Uczestnicy konkursu potwierdzili swoje recytatorskie umiejętności. Udowodnili, że świat poezji i prozy jest niezwykły, tajemniczy, pozwala wyrażać swoje uczucia, odkrywać to, co nieznane. Wybór zwycięzców nie był łatwy. Komisja oceniała kulturę słowa, dobór i interpretację tekstu oraz wrażenia artystyczne. Wyniki konkursu ogłosiła pani Justyna Merta. Laureatom w każdej kategorii wiekowej wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pani Dyrektor ZS w Granowcu – Ewa Ostojak oraz Przewodnicząca Komisji Konkursowej – pani Halina Doktór pogratulowały wszystkim uczniom występów na wysokim poziomie oraz życzyły, aby rozwijali swój talent i odkrywali siebie poprzez sztukę recytacji.

 

Laureatami Gminnego Konkursu Recytatorskiego zostali:

  w kategorii klas I – III SP:

 

  • Nikodem Kuświk – Zespół Szkół w Granowcu (I miejsce),
  • Emilia Wysota – Zespół Szkół w Pawłowie (II miejsce),
  • Piotr Pudys – Zespół Szkół w Granowcu (III miejsce)

  w kategorii klas IV – VI SP:

  • Iga Luty – Zespół Szkół w Granowcu (I miejsce),
  • Malwina Muszalska – Zespół Szkół w Pawłowie (II miejsce),
  • Weronika Waśko – Zespół Szkół w Sośniach (III miejsce)

v  w kategorii gimnazjum:

  • Nikola Wlazła – Zespół Szkół w Sośniach (I miejsce),
  • Monika Pacyna – Zespół Szkół w Sośniach (II miejsce),
  • Julia Urbaniak – Zespół Szkół w Granowcu (III miejsce)

      

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu,a zwycięzcom życzymy rozwijania swoich pasji i osiągania kolejnych sukcesów!

DSC03276.jpgDSC03305.jpgDSC03346.jpgDSC03290.jpgDSC03299.jpgDSC03293.jpgDSC03337.jpgDSC03278.jpg

 

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook