foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

189991
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
310
589
1692
184376
8119
14471
189991

17-01-2019 18:03

W kalendarz wydarzeń naszej miejscowości na stałe wpisał się festyn rodzinny. Jest on cykliczną imprezą organizowaną przez Zespół Szkół w Granowcu i Radę Sołecką. W tym roku okazją do wspólnego, rodzinnego spotkania był Dzień Matki, Dzień Dziecka oraz zbliżający się Dzień Ojca.

 

W słoneczne, sobotnie popołudnie, 27 maja br. mieszkańcy Granowca zgromadzili się w Parku Rekreacyjno-Sportowym. Uroczystego otwarcia festynu dokonała Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Granowcu – Ewa Ostojak. Wszystkich zebranych powitał również sołtys – Jan Rafalski. W gronie zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz powiatu ostrowskiego: wicestarosta - Roman Pacholczyk, radny - Michał Wilczura, a także przedstawiciele władz Gminy Sośnie: wójt - Stanisław Budzik, sekretarz – Justyna Maryniak, przewodniczący Rady Gminy Sośnie – Mirosław Ostojak, przewodniczący Komisji Oświaty – Adam Harlak. Swoją obecnością zaszczycili nas również: ksiądz kanonik Michał Pacyna, radni wsi, przedstawiciele Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia Przyjaciół Granowca „Granowiec 300” i Straży Pożarnej.

Po części oficjalnej ogłoszono wyniki rozgrywek sportowych dla dzieci i młodzieży oraz rozstrzygnięto konkurs literacki „Granowiec – moja mała ojczyzna”. Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody. Rodzinną, pełną radości atmosferę wprowadziły zabawy artystyczne i konkursy plastyczne dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klasy II i III szkoły podstawowej. Dzięki wyobraźni najmłodszych powstały ciekawe prace pt. „Dom marzeń mamy i taty”, „Granowiec za 100 lat”, a najlepsze z nich zostały nagrodzone.

W części artystycznej wystąpiły przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej, którzy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, taneczne i wokalne. Ucztą dla duszy był koncert aktorek Teatru Zagłębia z Sosnowca pt. „Nie ma jak u mamy”. Piosenki w ich wykonaniu przywołały wspomnienia i wzruszyły niejedną mamę. Niespodzianką były drobne upominki dla wszystkich mam oraz symboliczny tort pokrojony przez Wójta Gminy Sośnie. Uczestnicy imprezy kosztowali smacznego ciasta, kawy i herbaty. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych - dmuchanych zamków i malowania twarzy.

Tegoroczny festyn stworzył okazję do promowania biuletynu „Naszą siłą jest współpraca – razem działamy, wiele osiągamy”. Granowiec w latach 2010-2017. Publikacja ta została opracowana przez dyrektora i nauczycieli Zespołu Szkół w Granowcu. Przedstawia różne działania szkoły realizowane przy współpracy rodziców i organizacji wiejskich, które dzięki zaangażowaniu wielu osób przynoszą pozytywne efekty.

W parku przygotowano również wystawę zdjęć przedstawiających ważne wydarzenia z życia wsi, działalność miejscowych organizacji oraz rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów naszej szkoły. Z okazji festynu goście oraz mieszkańcy Granowca dokonali wpisu do księgi pamiątkowej.

Dzieci i młodzież, rodzice, babcie i dziadkowie wspólnie spędzili czas w miłej atmosferze. Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna. Po raz kolejny mieszkańcy Granowca udowodnili, że rodzinny udział w festynie zachęca do aktywności i wspólnego działania. Dzięki integracji i współpracy możemy wiele osiągnąć i tworzyć pozytywny wizerunek naszej miejscowości.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne dziękują wszystkim,

którzy włączyli się w organizację festynu rodzinnego.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook