foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

272262
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
223
299
522
269431
5398
17172
272262

16-07-2019 14:32

W sobotę 21 października 2017r. uczniowie naszej szkoły wyjechali do Kobylej Góry na piknik edukacyjno-naukowy CWINT OPEN DAYS ASTROSHOW skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Piknik zgromadził wielu interesujących ludzi, przede wszystkim pasjonatów fizyki i astronomii, w tym m.in. przedstawicieli Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie, Bogumiła Radajewskiego, prowadzącego program telewizyjny „Astronarium”, studentów z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Program pikniku przedstawiał się imponująco. Impreza rozpoczęła się od doświadczeń i eksperymentów w skrajnie niskich temperaturach z ciekłym azotem i helem. W trakcie warsztatów rakietowych uczniowie mogli wykazać się kreatywnością montując modele rakiet, które później odpalano na boisku szkolnym. Studenci z Uniwersytetu Wrocławskiego, wicemistrzowie University Rover Challenge 2017 – międzynarodowych zawodów zespołów studenckich budujących łaziki „marsjańskie”, podzielili się ze słuchaczami swoimi osiągnięciami, a uczniowie pod ich kierunkiem mogli sterować robotami marsjańskimi. W planetarium cyfrowym „młodzi astronomowie” obejrzeli multimedialne prezentacje. Zainteresowani mogli wysłuchać wykładu na temat: „Od ziarenka pyłu kosmicznego do planety, krok po kroku” oraz „Rozmiary Wszechświata, wyznaczanie odległości do gwiazd i uciekających galaktyk”. Odbyła się też relacja z tegorocznego zaćmienia Słońca w USA. Na kiermaszu książki i astronomicznych pomocy dydaktycznych można było zakupić ciekawe pozycje książkowe dotyczące Wszechświata oraz wzbogacić się o pomoce dydaktyczne z astronomii.

Czas spędzony na pikniku na pewno nie był czasem straconym. Wolny sobotni dzień uczniowie zagospodarowali w sposób pożyteczny i ciekawy.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook