foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

189945
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
264
589
1646
184376
8073
14471
189945

17-01-2019 17:13

W nastrój nadchodzących świąt Bożego Narodzenia wprowadziła nas cykliczna impreza „Święta z kulturą”, która odbyła się 10 grudnia br. w sali wiejskiej w Granowcu. Przedświąteczne spotkanie zostało zorganizowane przez Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Granowcu we współpracy z Radą Rodziców.

 

Dyrektor szkoły – Ewa Ostojak powitała wszystkich ciepłymi słowami i złożyła świąteczne życzenia. W to wyjątkowe, niedzielne popołudnie zaszczycili nas swoją obecnością goście: senator RP - Łukasz Mikołajczyk, radny powiatu ostrowskiego – Michał Wilczura, przewodniczący Rady Gminy Sośnie – Mirosław Ostojak, kierownik Posterunku Policji w Sośniach – Robert Barczak, sołtys Granowca – Jan Rafalski, ksiądz kanonik – Michał Pacyna, prezes KGW w Granowcu – Jadwiga Cieluch. Przybyli również przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Granowca „Granowiec 300”, Rady Rodziców, Rady Sołeckiej, organizacji wiejskich, a także mieszkańcy Granowca i okolic oraz dzieci i młodzież ze szkoły.

Bożonarodzeniową atmosferę zainicjowała część artystyczna. Przedszkolaki oraz uczniowie klasy I i III szkoły podstawowej zatańczyli przy świątecznych piosenkach. Nowoczesne układy taneczne do współczesnej muzyki zaprezentowały dziewczęta z klasy VII SP oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy działającego przy Miejsko – Gminnym Ośrodku „Wiara – Nadzieja – Miłość” w Odolanowie. Warto dodać, że wśród występujących dziewcząt była absolwentka naszej szkoły – Magdalena Chmielecka. W wykonaniu uczennicy Laury Rospęk, która zagrała na trąbce, usłyszeliśmy tradycyjne, polskie kolędy: „Gdy śliczna Panna”, „Jezus malusieńki”. Uczniowie z koła teatralnego wystawili przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami” na podstawie baśni H. Ch. Andersena. Historia ubogiej dziewczynki, która chce sprzedać ludziom zapałki, ogrzewa się nimi z zimna i w końcu umiera, wzruszyła każdego widza. Opowieść ta niosła przesłanie dla każdego z nas, bowiem zawsze należy otwierać swoje serce, dostrzegać potrzeby drugiego człowieka i spełniać jego marzenia.

Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz świąteczny z różnymi ozdobami, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup sztandaru oraz przygotowania związane z nadaniem imienia naszej szkole.

Wspólne, przedświąteczne spotkanie, któremu towarzyszyła miła atmosfera przy poczęstunku, było okazją do kultywowania bożonarodzeniowych tradycji i pogłębiania więzi międzyludzkich. Radość płynąca z oczekiwania na Boże Narodzenie wypełniła serca wszystkich obecnych.

 

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za życzliwość

i pomoc w organizacji spotkania „Święta z kulturą”.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook