foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

245448
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
104
265
811
241737
9600
12139
245448

22-05-2019 07:08

Zaplanowana w projekcie chemiczno-fizycznym wycieczka do Warszawy, odbyła się w dniach 12 i 13 września 2018r. Brali w niej udział uczniowie klas IV-VIIISP i IIIG. Głównym celem było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, a także poznanie zabytków architektury i sztuki oraz osobliwości Warszawy. Wszystkie założone cele wycieczki zostały zrealizowane. 

 

    Pierwszego dnia uczniowie pod opieką pani przewodnik zwiedzili Łazienki oraz Starówkę warszawską. Następnie przy Grobie Nieznanego Żołnierza mieli okazję zobaczyć delegacje różnych państw składające uroczyście kwiaty na Grobie, w asyście żołnierzy Wojska Polskiego.

Następnego dnia kulminacyjnym punktem programu była wizyta w  Centrum Nauki Kopernik, które jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i Planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Tutaj uczniowie w bardzo przystępny sposób mogli wzbogacić  swoją wiedzę o świecie nauki i techniki. Zwiedzając przez 2 godziny obiekt, mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nich prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne a uczniowie mogli się przekonać, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie szybko.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie wilanowskiego parku oraz Pałacu Króla Jana III, których historię przybliżyła wszystkim pani przewodnik. Ostatnim miejscem odwiedzin była zabytkowa nekropolia -  wojskowy cmentarz na Powązkach. Znajdują się tu liczne kwatery poświęcone poszczególnym jednostkom wojskowym z różnych okresów. Cmentarz do dzisiaj jest miejscem pochówku znanych i zasłużonych Polaków.

Po dniu pełnym wrażeń, około godz. 15.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka do Warszawy to duże przeżycie. Jest tam wiele ciekawych miejsc wartych obejrzenia. Polecamy wszystkim odwiedzenie Warszawy.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook