foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

431915
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
370
492
3323
425376
16331
18227
431915

29-05-2020 19:29

Podsumowanie Regionalnego Konkursu o Dolnie Baryczy, edycja XXII – Zadbaj o klimat, WIE 2019, odbyło się 17 maja br. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Miliczu. Głównym organizatorem konkursu było Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy”.

 

Po zwycięstwie w szkolnym Konkursie o Dolinie Baryczy „Zadbaj o klimat”   naszą szkołę w regionalnym konkursie reprezentował uczeń klasy VII – Wiktor Wójcik.

Celem konkursu było poznawanie walorów przyrodniczych i historycznych regionu Doliny Baryczy, podnoszenie świadomości ekologicznej wśród uczniów, pobudzanie zainteresowań dotyczących miejsca zamieszkania w tym dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. W tej edycji motywem przewodnim konkursu było zwrócenie uwagi w jaki sposób każdy z nas może zapobiegać zmianom klimatu.

Konkurs odbył się w trzech kategoriach: film, komiks, gra edukacyjna. Wiktor w kategorii komiks zajął wysokie III miejsce. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a w terminie 18 czerwca br. odbędzie się wyjazd edukacyjny do Olszowej koło Kępna oraz do Antonina, jako nagroda zbiorowa dla finalistów, w którym udział również weźmie Wiktor.

Po uroczystości podsumowania konkursu odbyły się również warsztaty pt. „Magia roślin leczniczych”. Uczestnicy warsztatów zdobyli mnóstwo interesujących informacji na temat ziół, ich wyglądu, miejsca występowania, właściwości i wykorzystania. Niektóre z ziół poznali  za pomocą zmysłu węchu, a nawet smaku.

Gratulujemy Wiktorowi kolejnego sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i gminy!

IMG_0563.jpgIMG_0562.jpg

 

 

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook