foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

431881
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
336
492
3289
425376
16297
18227
431881

29-05-2020 18:38

Mediateka w Ostrowie Wlkp. to miejsce dla tych, którzy chętnie korzystają z multimediów i preferują nowoczesne formy obcowania z kulturą. Znajdują się w niej „przystanki” z różnych dziedzin - literatury, muzyki, kina, sztuki, kultury technicznej, filmoteki, fonoteki. To niezwykle atrakcyjne miejsce odwiedzili uczniowie klas IV – VI naszej szkoły.

 

Wizyta w Mediatece rozpoczęła się od poznania obiektu. Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Pracownicy oprowadzili nas po najważniejszych zakątkach budynku i ciekawie o nich opowiedzieli. Byliśmy w sali spotkań, w której znajdują się różne gry planszowe dla młodszych i starszych; w wypożyczalni z książkami, komiksami, audiobookami, filmami i płytami muzycznymi oraz w czytelni z czasopismami. Ciekawym miejscem była sala kinowa z ekranem na suficie. Leżąc na wielkich poduchach, obejrzeliśmy film przyrodniczy pt. „Dookoła zoo – Madagaskar”. Po krótkim seansie filmowym udaliśmy się do studia muzycznego, w którym poznaliśmy tajniki tworzenia różnych odgłosów za pomocą komputera i keyboardu oraz nagrywania piosenek i płyt. Kolejną atrakcją była bajkoteka. W tym pomieszczeniu znajdowały się komputery i duże tablety, na których można było grać, pisać oraz sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator jazdy samochodem wyścigowym, na którym rywalizowaliśmy ze sobą o I miejsce. W ostatniej sali odbyła się lekcja literacka na temat historii komiksu, którą przygotowała dla nas pani kierownik Mediateki – dr Bogna Skrzypczak-Walkowiak. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o komiksie, odpowiadaliśmy na zadawane pytania. Nasze wiadomości zostały sprawdzone poprzez krótki quiz. Pracując w parach przy tabletach, z wykorzystaniem aplikacji kahoot, rozwiązywaliśmy test wiedzy na temat komiksu. To zadanie sprawiło nam dużo frajdy. Każdy chciał był zwycięzcą, bo nagrodą była piątka z języka polskiego. Na zakończenie pobytu w Mediatece nadeszła najprzyjemniejsza chwila – spotkanie z robotami. Mogliśmy podziwiać trzy małe roboty, które wykonywały różne czynności, np. podnoszenie pudełka, a potem sterowaliśmy nimi przy użyciu tabletów.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mc Donald’s, aby przekąsić coś dobrego. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Pobyt w ostrowskiej Mediatece dostarczył nam dużo satysfakcji. Każdy znalazł w niej coś dla siebie. Wycieczka była okazją do spędzenia czasu w efektywny sposób oraz poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności poprzez wspólną zabawę i rywalizację.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook