foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

434304
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
506
511
1466
428592
1466
17254
434304

03-06-2020 15:50

1 czerwca 2019 roku w Parku Rekreacyjno-Sportowym w Granowcu miał miejsce festyn rodzinny. Ta cykliczna impreza została zorganizowana, by wspólnie z mieszkańcami Granowca świętować I rocznicę nadania naszej szkole imienia Orła Białego, podsumować projekt „Bitwa o Granowiec” oraz spotkać się w gronie rodziny i przyjaciół.

 

O godzinie 14.00 odbyła się Msza Święta w Kościele Parafialnym. Następnie, Pani Dyrektor – Ewa Ostojak, na placu przed szkołą dokonała uroczystego otwarcia i powitała wszystkich zgromadzonych gości, uczniów, ich rodziców oraz przybyłych mieszkańców Granowca. W gronie zaproszonych gości obecni byli: ksiądz kanonik Michał Pacyna, pan Michał Wilczura, przedstawiciel rady sołeckiej Granowca – pan Jan Dulik, prezes KGW w Granowcu – Jadwiga Cieluch, prezes OSP w Granowcu – pani Danuta Szwedziak.

Podczas części oficjalnej zaśpiewano hymn Polski oraz hymn szkoły „Biały Orle nasz”. Oddając hołd naszym przodkom – powstańcom wielkopolskim, Samorząd Uczniowski złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą 100 lat Odzyskania Niepodległości. Po części oficjalnej ogłoszono wyniki konkursu na logo szkoły, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Najciekawszą pracę wykonał Wiktor Wójcik z klasy VII, który zajął I miejsce, natomiast II miejsce zajął jego brat – Grzegorz Wójcik – uczeń klasy V. Zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Parku Rekreacyjno-Sportowym. Mieszkańcy Granowca po raz drugi obejrzeli fragment rekonstrukcji „Bitwy o Granowiec” w wykonaniu młodzieży z klasy VIII SP i III G. Odtworzenie bitwy było okazją do prezentacji mundurów powstańców wielkopolskich oraz poznania historii broni używanej podczas walk.

W programie festynu rodzinnego nie zabrakło gier, konkursów i rozgrywek sportowych dla dzieci i ich rodziców, które przygotowali nauczyciele i wychowawcy. Atrakcją dla najmłodszych były zabawy z grupą „Animacje-Rewelacje”, dmuchane zamki, przejażdżka na kucyku, wata i popcorn. Czas umilił również  występ młodzieży z Domu Kultury w Odolanowie. Miłą niespodzianką dla wszystkich mam były drobne upominki, które zostały im wręczone z okazji obchodzonego niedawno Dnia Matki. Uczestnicy imprezy kosztowali smacznego ciasta, kawy, herbaty, kiełbasek z grilla i pieczonych ziemniaków z gzikiem. Dla wszystkich przygotowano również degustację zdrowej żywności.

Tegoroczny festyn stworzył okazję do promowania folderu „Nasi bohaterowie – Powstańcy Wielkopolscy”. Publikacja ta została opracowana przez dyrektora i nauczycieli Zespołu Szkół w Granowcu. Przedstawia sylwetki powstańców, którzy brali udział w Powstaniu Wielkopolskim, a szczególnie zasłużyli się w Bitwie o Granowiec, która miała miejsce w nocy z 14 na 15 stycznia 1919 roku. W parku przygotowano również wystawę zdjęć z uroczystości nadania imienia Orła Białego naszej szkole oraz rekonstrukcji historycznej „Bitwy o Granowiec”. Z okazji festynu goście oraz mieszkańcy Granowca dokonali wpisu do księgi pamiątkowej.

Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania jego twórców oraz uczestników – dzieci,  młodzieży i ich rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego wolnego czasu. Dziękujemy również wszystkim sponsorom.

                 SPONSORZY:

 1. Koło Gospodyń Wiejskich w Granowcu
 2. Deftrans Odolanów
 3. Meble Wajnert
 4. Meble Doktór Świeca
 5. Barbara i Tomasz Przybyłek
 6. Wójcik Zbigniew i Magdalena
 7. Wójcik Marcin i Sabina
 8. Jerzy Janoś Boników
 9. Kora-Trans- Jan Jacyno
 10. Ewenement Bosch
 11. Michał Domunik
 12. „VIK” Julia Kupczyk- Ordziejewska
 13. „Rolbud” Urszula Mus
 14. Sklep ,,JAREX”
 15. Kwiaciarnia Granowiec- Magdalena Chmielecka
 16. Sklep „Pod Jesionem”
 17. Stacja Paliw Nowacki
 18. Piekarnia Familijna
 19. Krystyna i Jan Dulik
 20. Krzysztof Ludwiczak
 21. Jadwiga Rdzanek
 22. Krystyna Turska
 23. Agnieszka Nowicka
 24. Dominika Tomaszek
 25. Ewa i Damian Dobras
 26. Piotr Szyszka
 27. Ewa Ostojak
 28. Sklep Rolniczo – spożywczo – przemysłowy „u Anielki”
 29. Butik MAR-KUS – Marek Kuświk
 30. Katarzyna Dulik
 31. Salon kosmetyczny Monika Pawlak
 32. Salon kosmetyczny Patrycja Tacik
 33. Salon fryzjerski AGNES- Agnieszka Frąszczak
 34. Ewelina i Radosław Schubert
 35. Joanna Wojtkowska
 36. Justyna Merta
 37. Angelika Tuziak
 38. Iwona Sikora
 39. Joanna Netter
 40. Aleksandra Piasecka
 41. Grażyna Gąbka
 42. Bernadeta Szaroleta
 43. Krystyna Chudy
 44. Sylwia Spoton
 45. Aleksandra Chmielecka
 46. Krzysztof Doktór

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook