foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

589215
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
354
924
4460
580820
10120
18580
589215

17-04-2021 10:27

11 września br. odbyły się w Granowcu dożynki wiejskie. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą dziękczynną za tegoroczne plony, którą odprawił ksiądz kanonik Michał Pacyna. Po nabożeństwie korowód dożynkowy, przy wtórze Gminnej Orkiestry Dętej, przemaszerował do Parku Rekreacyjno – Sportowego, w którym odbyła się dalsza część uroczystości.

Starostowie dożynek – pani Anna Ząb i pan Zbigniew Chmielecki wręczyli bochen chleba z tegorocznych żniw sołtysowi Granowca – Janowi Rafalskiemu. Gospodarz wsi podziękował za owocną współpracę przy organizacji dożynek: Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Granowcu – Ewie Ostojak, nauczycielom, Radzie Rodziców, Radzie Sołeckiej i radnym Granowca, zarządowi i członkom Stowarzyszenia Przyjaciół Granowca „Granowiec 300” oraz KGW w Granowcu, które przygotowało obiad dla zaproszonych gości.

Uroczystość dożynkową zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz Powiatu Ostrowskiego: Starosta – Paweł Rajski, Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego - Andrzej Leraczyk, radny powiatu – Michał Wilczura. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele władz Gminy Sośnie: Wójt – Stanisław Budzik, Sekretarz - Justyna Maryniak, Skarbnik – Joanna Chalińska, Przewodniczący Rady Gminy Sośnie – Mirosław Ostojak, Przewodniczący Komisji Oświaty – Adam Harlak, Dyrektor BOOKiS – Arleta Orłowska. W gronie zaproszonych gości byli także: ksiądz Michał Pacyna, radni, przedstawiciele firm i organizacji wiejskich,  rolnicy i rzemieślnicy Granowca.

W części oficjalnej głos zabrał Wójt Gminy Sośnie, Starosta Ostrowski, natomiast Przewodniczący Rady Gminy Sośnie – Mirosław Ostojak odczytał list od Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego – Krzysztofa Grabowskiego.

Nadszedł czas na obrzęd dożynkowy. W części artystycznej dzieci i młodzież zaprezentowały program ukazujący trud pracy na roli, a uczniowie klasy III SP zatańczyli krakowiaka. Dożynkowym zwyczajem zaśpiewano przyśpiewki, a młodzież z gimnazjum wręczyła symboliczne chlebki zaproszonym gościom, rolnikom i rzemieślnikom naszej wsi. Starostowie dożynek przeczytali fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”, która w tym roku została wybrana przez Polaków do Narodowego Czytania. Ludowy charakter dożynek podkreśliły stoiska ze swojskimi wyrobami gospodarzy oraz z rękodziełem – ozdobami i przedmiotami dekoracyjnymi. Dla wszystkich uczestników „Święta Rolników” przygotowano poczęstunek – kawę, herbatę, ciasto drożdżowe. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych.

Obchody uroczystości dożynkowych zakończyły się zabawą taneczną. Licznie przybyli mieszkańcy Granowca miło spędzili upalne, niedzielne popołudnie w gronie rodziny i znajomych. Wspólna biesiada była dowodem współpracy i zaangażowania wielu osób. Stworzyła również pozytywny wizerunek naszej wsi zarówno na tle Gminy Sośnie, jak i Powiatu  Ostrowskiego. Dożynki to święto, które jest zakończeniem ciężkiej pracy rolników i podziękowaniem za plony. To staropolski zwyczaj, który podtrzymuje tradycje w naszej wsi.

 

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w organizację dożynek!

Dziękujemy również rodzicom i sponsorom:

 

1.     Koło Gospodyń Wiejskich w Granowcu

2.     Krzysztof Ludwiczak

3.     Jan Ławniczak

4.     „Meble Doktór”  - Świeca

5.     Meble Janoś - Boników

6.     Piekarnia Familijna

7.     Firma Evenement - Sośnie

8.     Mirosław i Ewa Ostojak

9.     Rada Sołecka wsi Granowiec

10.  Systemy grzewcze i sanitarne Kowalski - Garki

11.  Aniela Wiśniewska

12.  „Kora-Trans” - Jan Jacyno

13.  Piotr Wieczorek

14.  Stacja Paliw Nowacki - Odolanów

15.  Sklep spożywczo-przemysłowy „Patryk”- E.J. Rafalscy

16.  Sklep spożywczo-przemysłowy M. Jędrzejak

17.  Sklep spożywczo-przemysłowy „Pod Jesionem”

18.  Sklep „Jarex” - Granowiec

19.  Zakład fryzjerski „Agnes”- Agnieszka Frąszczak

20.  Zakład fryzjerski Danuta Maciejewska i Katarzyna Sobańska

21.  Zakład fryzjerski Agata Namysł

22.  Salon kosmetyczny Milena Pabin

23.  Radosław i Ewelina Schubert

24.  Barbara i Tomasz Przybyłek

25.  „Budomex” - Odolanów

26.  Mechanika i blacharstwo samochodowe S&K Mocek

27.  Ewa i Damian Dobras

28.  Anna i Mariusz Ząb

29.  Duczmal - Ogrodnictwo

30.  Małgorzata Domunik

31.  Monika Pawlak

32.  Angelika Kałka

33.  Joanna Wojtkowska

34.  Sylwia Spoton

35.  Justyna Merta

36.  Grażyna Gąbka

37.  Aleksandra Piasecka

38.  Krzysztof Doktór

39.  Bernadeta Szaroleta

40.  Iwona Sikora

41.  Joanna Netter

42.  Krystyna Chudy

dozynki20164.jpgdozynki20166.jpgdozynki20165.jpgdozynki20162.jpgdozynki20161.jpgdozynki20163.jpg

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2021 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook