foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

434446
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
648
511
1608
428592
1608
17254
434446

03-06-2020 16:37

Dnia 07.10.2019r. przedszkolaki z naszej placówki wraz z rodzicami i nauczycielkami  udali się w niesamowitą podróż w świat pociągów i kolejnictwa.  Ze stacji kolejowej w Granowcu nasza 80 osobowa grupa  przejechała pociągiem  do Ostrowa Wlkp, gdzie na  dworcu kolejowym czekała na nas pani przewodnik- maszynistka Teresa Nowaczyk.

Idąc spacerkiem ulicą Towarową i Wojska Polskiego dotarliśmy do Klubu Miłośników Kolei .  Tam dzieciaki miały okazję podziwiać wielką makietę kolejki. Mali entuzjaści niezwykle żywiołowo reagowali na poruszające się po torach miniaturowe pociągi. Po spędzeniu wielu minut przy makiecie ,  pełni wrażeń, powróciliśmy na teren dworca. Na bocznicy kolejowej czekała na nas kolejna niespodzianka-  przejażdżka jednym z najpopularniejszych   do niedawna kolejowym środkiem transportu- zestawem trakcyjnym zwanym powszechnie „jednostką”. Możliwość posiedzenia w fotelu maszynisty, przymierzanie czapek kolejarzy, uruchamianie pociągu , sprawiały dzieciom wielką frajdę.

 Na  pamiątkę każde dziecko otrzymało książeczkę, odblaskowe misiaczki oraz balony. My również podziękowaliśmy kolejarzom , którzy poświecili swój wolny czas, aby przybliżyć nam swoją pracę i pasje. Wszystkim wyprawa w świat kolejnictwa bardzo się spodobała.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook