foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

538085
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
399
486
1707
533240
8900
16512
538085

21-01-2021 17:46

Dzieci z klas I - III długo zapamiętają tegoroczne spotkanie ze świętym Mikołajem. Chociaż Mikołaj to staruszek z długą, siwą brodą, to idąc z duchem czasu, zaskoczył wszystkich - zamiast saniami przyjechał quadem!  

 17 grudnia uczniowie klas I - III wyruszyli do Campusu w Domasławicach. Wieść niosła, że tego dnia miał się tam pojawić święty Mikołaj. W oczekiwaniu na jego wizytę, dzieci wzięły udział w zajęciach warsztatowych.

W klimacie staropolskich tradycji, słuchając kolęd i pastorałek, wykonali przepiękne stroiki świąteczne. Następnie wyruszyły na poszukiwania Mikołaja. Szukając go wszędzie natknęliśmy się na jego reni – kozy. Przemawialiśmy do nich czule i karmiliśmy smakołykami. Ale Mikołaj, jak to Mikołaj. Zaskoczył dzieci. Ku ogromnej radości, wśród głośnych wiwatów – Kosmicznie! Astronomicznie! i Wystrzałowo! - przyjechał do nas niebiańskim, niebieściutkim  quadem! Dzieci były zachwycone. Każdy chciał mieć zdjęcie ze świętym Mikołajem w nietypowej scenerii- w niebiańskim pojeździe.

   Główną atrakcją dnia były oczywiście prezenty. Tego dnia wychowawczynie z niedowierzaniem obserwowały, jak wszyscy złagodnieli, jacy byli wyjątkowo grzeczni i kulturalni. To oczywiście niebiański wpływ Mikołaja, który zanim obdarował dzieci, wysłuchał szeptanych na ucho marzeń każdego z uczniów i obiecał wstawić się, gdzie trzeba, żeby się spełniły.

   Po dniu pełnym magicznych wrażeń wracaliśmy do szkoły nie wierząc, że świat znów będzie zwyczajny, a w klasach tablica, książki i zeszyty…  Na horyzoncie jednak świtała   nadzieja, że za rok znów się z nim spotkamy.

 

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2021 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook