foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

538066
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
380
486
1688
533240
8881
16512
538066

21-01-2021 17:15

W poniedziałek, tj.16 grudnia 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów klasy IV Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp. oraz ich „niezwykłe dzieło” – robota humanoidalnego NEO. Młodzi naukowcy - Kamil Kaliński, Tomasz Płóciennik i Filip Tomczyk to wielokrotni zdobywcy prestiżowych nagród m. in. finaliści OITW, laureaci Młodego Innowatora 2019, zdobywcy platynowego medalu IWIS.

Interaktywny robot posiada własną bazę danych i jest podpięty do Internetu. Konstrukcja została wydrukowana na drukarkach 3D. Wszystkie przekładnie, które pozwalają mu wykonywać poszczególne ruchy są zrobione z tworzywa sztucznego. Pierwotnie konstruktorzy chcieli, aby mógł on pomagać starszym ludziom, jednak biorąc pod uwagę jego niezgrabne ruchy uważają, że bardziej nadaje się jako robot marketingowy.

Spotkanie z robotem było dla uczniów klas I-III wielkim przeżyciem. Z przejęciem zadawali mu różne pytania, na które zawsze znalazł ciekawe odpowiedzi. NEO zagrał z dziećmi w zabawę „Kamień, papier, nożyczki”, wyrecytował słowa piosenki pt. „Wlazł kotek na płotek”, liczył, podał aktualne kursy walut. Opowiedział nam także o udziale w Sympozjum Naukowym w Krakowie dotyczącym sztucznej inteligencji oraz o pobycie w programie Dzień Dobry TVN w  „Gorących tematach”.

Spotkanie z młodymi pasjonatami na długo zapadnie w pamięci uczniów. Mamy nadzieję, że pasja tych młodych konstruktorów wpłynie na życiową karierę wielu uczniów oraz zainspiruje ich do poszukiwania innowacji technologicznych.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2021 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook