foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

538064
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
378
486
1686
533240
8879
16512
538064

21-01-2021 17:12

W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziło nas przedświąteczne spotkanie „Święta z kulturą”. Ta cykliczna impreza na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych wydarzeń. W tym roku spotkanie odbyło się 15 grudnia w Zespole Szkół w Granowcu, a jego organizatorem było Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców naszej szkoły.

Uroczystego rozpoczęcia „Świąt z kulturą” dokonała Pani Dyrektor – Ewa Ostojak, która powitała wszystkich zebranych ciepłymi słowami i złożyła świąteczne życzenia. W to wyjątkowe, niedzielne popołudnie swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Sośnie - Stanisław Budzik, Zastępca Wójta – Dariusz Berek, Przewodniczący Rady Gminy Sośnie – Mirosław Ostojak, sołtys Granowca – Jan Rafalski, radny Granowca – Andrzej Mus, ksiądz kanonik – Michał Pacyna, prezes KGW w Granowcu – Jadwiga Cieluch, przedstawiciele Rady Rodziców, Rady Sołeckiej, OSP, rodzice, dzieci i młodzież ze szkoły oraz mieszkańcy Granowca.

W części artystycznej uczniowie z koła teatralnego przedstawili historię Gerdy i Kaya – bohaterów baśni H. Ch. Andersena pt. „Królowa śniegu”. Ta piękna opowieść o zaprzyjaźnionych dzieciach przypomniała, że przyjaźń jest najważniejsza i to właśnie ona może pokonać zło. Występ młodych aktorów  został nagrodzony gromkimi brawami. W dalszej części najmłodsi zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Przedszkolaki zatańczyły do kolędy „Cicha noc”, a uczennice klasy II i III SP do świątecznego utworu „Jingle Bells”. Prawdziwą ucztą dla duszy był koncert kolęd w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej pod kierownictwem pana Stanisława Szymanowskiego. To właśnie wspólne kolędowanie wprowadziło świąteczną, radosną atmosferę. Tradycyjne polskie kolędy zaśpiewała solistka Jagoda Bielecka, a wśród członków orkiestry był uczeń naszej szkoły – Piotr Pudys z klasy V.

W czasie spotkania odbył się kiermasz z pięknymi, świątecznymi stroikami i ozdobami. Dla gości, orkiestry i lokalnej społeczności przygotowano poczęstunek – kawę, herbatę i tradycyjnie – pierniki oraz makowiec.

Przedświąteczne spotkanie było okazją do przeprowadzenia akcji charytatywnej pod hasłem „Pomagam, bo chcę” dla 13-letniego Brajana, który walczy z białaczką szpikową w klinice we Wrocławiu. Przebywa tam od 4 miesięcy i poddany jest leczeniu chemioterapią. Wszyscy ludzie dobrego serca, którzy przyłączyli się do akcji, zostali obdarowani ozdobnymi aniołkami. Ich postawa jest dowodem wrażliwości na potrzeby innych ludzi, a szczególnie dzieci.

Grudniowe popołudnie spędzone z bliskimi i znajomymi było czasem refleksji, serdeczności i radości z oczekiwania na Boże Narodzenie. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tegorocznych „Świąt z kulturą”, za obecność i życzliwość.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2021 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook