foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

436242
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
208
632
3404
428592
3404
17254
436242

05-06-2020 12:46

Od listopada 2019 roku do maja 2020 roku grupa uczniów klasy III będzie realizowała innowację pedagogiczną pod tytułem „Przygoda z cyberprzestrzenią”. Głównym celem zajęć pozalekcyjnych jest podniesienie poziomu kompetencji uczniów w zakresie wykorzystania narzędzi TIK, a zwłaszcza rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera.

Uczniowie poznają cyfrowe urządzenia, nowoczesne pomoce dydaktyczne, linki do miejsc w Internecie.  Znajdą też interesujące przykłady, inspirujące opisy i bezpłatne oprogramowania, które bez trudu i bezpiecznie ściągną na swoje tablety, laptopy i smartfony.

Dnia 2 grudnia 2019 roku odbyło się zajęcie otwarte z robotyki, na które zostali zaproszeni nauczyciele z naszej szkoły. Głównym celem zajęć było poszerzenie wiadomości uczniów o polskich miastach, rozwijanie logicznego myślenia oraz zadaniowe podejście do stawianych problemów. Za pomocą mini robota „ozobota” uczniowie podróżowali po polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Lublinie. Podczas pracy korzystali z wielu przygotowanych pomocy oraz programów i platform edukacyjnych: LearningApps, quizizz, Cyfrowobezpieczni, Mapy Google, Screencast- O-Matic v2.0, aplikacja Ozoblocky, Internet.

Na dużej konturowej mapie Polski mali programiści umieszczali elementy zabytków oraz rysowali drogi do ozobotów zawierające różne kody. Po perfekcyjnym opanowaniu kodowania roboty z naklejonymi herbami prawidłowo poruszały się po 4 trasach łączących  Granowiec z każdym z omówionych miast.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook