foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

538056
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
370
486
1678
533240
8871
16512
538056

21-01-2021 17:02

W środę, 8 stycznia br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji matematyki, która została przeprowadzona w odolanowskich supermarketach. Lekcja dotyczyła planowania zakupów za określoną kwotę i szacowania liczb. Uczniowie klasy piątej odwiedzili sklep Tesco, natomiast szóstoklasiści robili zakupy w Biedronce.

Nauczycielki matematyki: p. Krystyna Chudy i p. Aleksandra Chmielecka przygotowały dla młodzieży karty pracy, na których znajdowały się trzy różne zadania. Uczniowie rozwiązywali je, pracując w parach. Za określoną kwotę planowali zakup różnych produktów, takich jak: słodycze, napoje, środki czystości, przyprawy i konserwy. Drugie zadanie polegało na ustaleniu produktów potrzebnych do przygotowania zdrowego śniadania i oszacowania jego kosztu. Z kolei trzecie zadanie dotyczyło obliczenia, ile pieniędzy zostanie uczniom po zapłaceniu za przejazd autokarem na wycieczkę i oszacowania, ile cukierków mogą za tą kwotę kupić.

Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem wykonywali przydzielone im zadania. Współpracowali ze sobą, a w razie potrzeby korzystali z czytników cen. Po wytężonej pracy, nadszedł czas na chwilę relaksu. W wolnym czasie uczniowie zrobili „swoje zakupy” i zadowoleni wrócili do szkoły.

Ta nietypowa lekcja była dla naszych młodych matematyków doskonałym doświadczeniem. Sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności w zakresie planowania i szacowania w praktyce i przekonali się, że jest ona bardzo potrzebna na co dzień.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2021 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook