foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

538075
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
389
486
1697
533240
8890
16512
538075

21-01-2021 17:32

Wraz z początkiem listopada w naszej szkole – Zespole szkół w Granowcu rozpoczęliśmy dodatkowe zajęcia w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Spotkania odbywają się w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniowie są pełni zapału, ciekawości i z wielkim zaangażowaniem podchodzą do swoich wyznaczonych zadań.

Grupa dwunastu uczniów wraz ze swoją opiekunką – panią Anetą Wieja będzie aż do końca maja poszukiwać, gromadzić i upowszechniać informacje o dziejach regionu i słynnych Wielkopolanach ze swojej gminy.

Na pierwszych zajęciach, które odbyły się 5 listopada nauczyciel zapoznał uczniów z celami i umiejętnościami kształconymi w ramach podprojektu CDEW. Dodatkowo zorganizowano zajęcia integracyjne z grupą i przydzielono uczniom tablety. Dzieci opracowały zasady pracy w grupie i przydzieliły sobie zadania projektowe.

06 listopada 2019 r. uczniowie mieli możliwość spotkania z panią Anetą Franc – autorką książki „Wojna nie była kobietą. Powieść o Powstaniu Wielkopolskim”. Pani Aneta z zawodu archiwistka, historyczka i pisarka podkreśliła, iż jest to książka o Powstaniu Wielkopolskim widzianym z perspektywy kobiet. Następnie uczniowie usłyszeli najciekawsze fragmenty książki, którą wyróżnia charakterystyczny język, a także i humor. Spotkanie to pozwoliło uczniom bliżej poznać pisarkę i wzbogaciło ich wiedzę na temat Powstania Wielkopolskiego, którą będą mogli wykorzystać w dalszej pracy nad realizacją projektu.

Kolejnym etapem było przygotowanie autoprezentacji grupy projektowej. Pani Aneta – koordynator grupy omówiła program „Open shot” do tworzenia i obróbki filmów oraz program „MiMind”, służący między innymi do sporządzania map myśli. Następnie uczniowie nagrywali filmiki przedstawiające wszystkich członków zespołu. Nagrany materiał uczniowie rzetelnie wybierali, przycinali, edytowali teksty, tworzyli przejścia, tworząc w ten sposób film prezentujący grupę. Na innych zajęciach uczniowie z kolei stworzyli mapę mentalną, prezentującą poczynania naszej grupy projektowej.

Wszystkie te działania przyczyniły się do tego, iż w końcowej części listopada podjęliśmy decyzję o wyborze rodziny. Wybór padł na rodzinę Pohlów z Granowca. Do biogramu wybraliśmy postać – pana Hieronima Pohla – rzeźbiarza ludowego. Dalsze działania grupy i losy rodziny zaprezentujemy w II etapie – przygotowawczym.

P1000130.JPGIMG-6734.JPGP1000135.JPGIMG-6733.JPGIMG-6697 (2).JPGP1000139.JPGP1000134.JPGP1000136.JPG

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2021 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook