foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

449817
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
72
330
402
446635
1836
15143
449817

07-07-2020 03:14

O tym, że książka J. J. Sempe i R. Goscinnego „Mikołajek” cieszy się dużą popularnością wśród młodych czytelników, przekonało się już wielu z nas. Uczniowie chętnie czytają o zabawnych przygodach Mikołajka i jego kolegów. Sięgają nawet po kolejne części opisujące „Wesoły świat Mikołajka”.

Lektura ta została również ciepło przyjęta przez uczniów klasy VI naszej szkoły, którzy niedawno omawiali ją na języku polskim. Zaprzyjaźniając się z Mikołajkiem, szóstoklasiści aktywnie uczestniczyli w zajęciach i realizowali różne zadania. Tworzyli wizytówki bohaterów lektury, rozwiązywali rebusy, opowiadali o najzabawniejszej przygodzie Mikołajka, redagowali dla niego i jego kolegów zaproszenie do naszej szkoły, pisali e-maila do swojego ulubieńca. Nie zabrakło też opisu bohatera i wykonania jego portretu.

Na zakończenie cyklu lekcji o przygodach Mikołajka, uczniowie odgrywali scenki dramowe do wybranych opowiadań lektury, takich jak: „Najmilsza pamiątka”, „Zabawa w kowbojów”, „Ludeczka”, „Rower”. Pracując w grupach, przygotowali scenariusze, stroje i potrzebne rekwizyty, a potem zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie. Wcielając się w role bohaterów, nie zapomnieli o szczegółach, dialogach i wyrażaniu swoich emocji. Trzeba przyznać, że scenki w ich wykonaniu były pełne humoru i wywołały pozytywne wrażenia. Drama, czyli nauka przez zabawę pozwoliła uczniom utrwalić treść lektury przed sprawdzianem z jej znajomości!

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook