foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

314863
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
18
445
1997
309363
13021
12853
314863

24-10-2019 00:19

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Czas, w którym wszystkie spory gasną, a serca ludzkie napełniają się miłością, dobrocią i radością. W ten bożonarodzeniowy nastrój wprowadziła nas cykliczna impreza „Święta z kulturą”, która odbyła się 11 grudnia br. w sali wiejskiej w Granowcu, a została zorganizowana przez Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Granowcu we współpracy z Radą Rodziców i sołtysem Granowca – Janem Rafalskim.

Hasłem przewodnim tegorocznego przedświątecznego spotkania były słowa ojca franciszkanina Fabiana Kaltbacha, które przytoczyła Pani Dyrektor – Ewa Ostojak: „Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” Ten wymowny cytat podkreślił, że głównym celem spotkania jest akcja charytatywna na rzecz dwóch rodzin z Granowca, w których są chore osoby potrzebujące wsparcia.

Dyrektor Zespołu Szkół w Granowcu powitała wszystkich zebranych oraz złożyła świąteczne życzenia. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: Senator RP - Łukasz Mikołajczyk, Wicestarosta Powiatu Ostrowskiego – Roman Pacholczyk, Wójt Gminy Sośnie – Stanisław Budzik, Przewodniczący Rady Gminy Sośnie – Mirosław Ostojak, Przewodniczący Komisji Oświaty – Adam Harlak, Komendant Policji Posterunku w Sośniach – Robert Barczak, radny – Andrzej Mus, sołtys Granowca – Jan Rafalski, ksiądz kanonik – Michał Pacyna, ksiądz proboszcz parafii Chojnik – Krzysztof Guziałek. Obecni byli również przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Granowca „Granowiec 300”, Rady Rodziców, Rady Sołeckiej, organizacji wiejskich, mieszkańcy Granowca oraz dzieci i młodzież ze szkoły.

Atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadził montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Były to jasełka w wersji współczesnej, które przypomniały historię narodzenia Jezusa. W przedstawienie zostały wplecione świąteczne piosenki oraz fragmenty z Pisma Świętego przeczytane przez wybranych rodziców. Punktem kulminacyjnym było pojawienie się na scenie postaci Jezusa, w którego rolę wcielił się jeden z rodziców uczniów naszej szkoły. W odczytanym przez niego Orędziu z Groty Betlejemskiej zawarte było przesłanie do każdego współczesnego człowieka.  

Na scenie wystąpiły również przedszkolaki, które przy zgaszonym świetle zaprezentowały pokaz kolorowych latarenek, a dziewczynki z grupy starszaków wykonały piękny taniec śnieżynek. Uczniowie klasy II, III i IV SP przedstawili inscenizację muzyczno - ruchową do piosenki „Pora na zimowy sport”.

Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz świąteczny z różnymi ozdobami, z którego dochód zostanie przeznaczony na potrzeby Zespołu Szkół w Granowcu. Najmłodsi mieli okazję, aby spotkać się ze św. Mikołajem i zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie.

Świąteczne spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze, a wspólnie spędzony czas umilił wszystkim przygotowany poczęstunek – kawa, herbata, ciasto. Wypełniona sala była najlepszym dowodem na to, że ludzie nie przechodzą obojętnie wobec potrzeb drugiego człowieka, a słowa dobroć i pomoc są obecne w ich sercach. Pieniądze zebrane podczas akcji charytatywnej zostały przekazane potrzebującym rodzinom.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za życzliwość

i pomoc w organizacji spotkania „Święta z kulturą”.

 

IMG_8846.JPGIMG_8829.jpgIMG_8861.JPGIMG_8827.jpgIMG_8865.JPGIMG_8848.JPGIMG_8815.jpgIMG_8853.JPGIMG_8823.jpgIMG_8838.jpg

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook