foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

511553
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
104
457
2444
505599
11699
15328
511553

28-11-2020 04:53

Kasztany i żołędzie są przysmakiem dzików, saren, jeleni, danieli, żubrów, a także ptaków: sójek i bażantów. Są bogate w witaminy i substancje odżywcze, dlatego wykorzystuje się je do dokarmiania zwierzyny leśnej.

Dzięki temu wiele zwierząt w okresie zimy otrzymuje  niezbędny pokarm, którego samodzielnienie mogłoby nie znaleźć ze względu na trudne warunki pogodowe w trakcie długiej zimy.

Nasza zbiórka to dobry sposób kształtowania nawyków ekologicznych wśród młodych osób, wpajanie wrażliwości na potrzeby zwierząt i oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody. Przede wszystkim pomoże ona zwierzętom przetrwać w trudnych, zimowych warunkach, w których mogłyby sobie nie poradzić bez pomocy człowieka.

Gdzie zbierać kasztany i żołędzie?

Te cenne jesienne dary najlepiej zbierać  na terenach zabudowanych, gdzie owoce marnują się,a leśne zwierzęta nie mają szans na ich odnalezienie w zimowej porze. Leśne najlepiej zostawić na swoim miejscu. Zwierzaki same je odnajdą, gdy będą potrzebowały.

Zbiórka kasztanów i żołędzi potrwa  do 30 października br. Wszystkie zebrane żołędzie i kasztany zostaną przekazane do Wojskowego Koła Łowieckiego „Sokół” we Wrocławiu.

Dziękujemy za udział w zbiórce.

 

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook