foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

610207
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
404
794
5227
600324
10912
20200
610207

17-05-2021 12:23

2 października 2020 obchodziliśmy w naszej szkole X edycję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, podczas której ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

 W naszej szkole przygotowania do tego dnia rozpoczęły się tydzień wcześniej. Na korytarzach „królowała” tabliczka mnożenia, lekcje matematyki w klasach III – VIII rozpoczynały się rachunkiem pamięciowym. Znajomość tabliczki mnożenia została sprawdzona m.in. w konkursie na Klasowego Mistrza i Wicemistrza Tabliczki Mnożenia. Zwycięzcy eliminacji klasowych ubiegali się o tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Szkolnym Mistrzem został Jakub Schubert z klasy VII a wicemistrzem – Bartłomiej Ząb z klasy VIII.

Uczniowie klas IV – VIII wzięli również udział w literackim Konkursie na wiersz lub rymowankę propagująca tabliczkę mnożenia. W tym konkursie dominowali uczniowie klasy VIII. Pierwsze miejsce zdobyła Oliwia Suta, drugie – Wiktoria Mrowińska a trzecie – Bartłomiej Ząb. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!            

Uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli także w internetowym Konkursie matematyczno-logicznym „Arcymistrz Mnożenia”.  W dniach od 5 do 7  października codziennie otrzymywali zestawy 6 zadań – łamigłówek logicznych, których rozwiązania musieli przesłać do organizatora. Wyniki i osoby które zakwalifikują się do finału poznamy 15.10.2020 r.

W tym roku do obchodów tego dnia przyłączyli się również uczniowie klas młodszych, którzy ćwiczyli pierwsze umiejętności w zakresie tabliczki mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2021 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook