foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

296195
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
345
920
3232
289398
7206
10567
296195

15-09-2019 14:15

Pod koniec października, tuż przed Świętem Zmarłych, uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w akcji „Sprzątamy cmentarze”. Zabrali ze sobą przybory do sprzątania i wraz z wychowawcami oraz opiekunem SU udali się na dwa cmentarze w naszej miejscowości.

Najpierw porządkowali cmentarz ewangelicki, zagrabiali liście i oczyścili zapomniane groby. Wielu uczniów zainteresowało się napisami w języku niemieckim na starych nagrobkach. Potem wszyscy przeszli na cmentarz katolicki. Chłopcy uporządkowali plac przy bramie wejściowej. Następnie gimnazjaliści zapalili symboliczne znicze i odmówili wspólną modlitwę przy grobie księdza kanonika Stefana Kuhna oraz nauczycielki pani Grzesiak. Na koniec każdy uczeń udał się na grób swoich bliskich i pomodlił się za zmarłych. Pamięć o tych, którzy odeszli wywołała zadumę i refleksję. Akcja miała charakter społeczny. Uczniowie wykonali swoje zadanie z zaangażowaniem i wrócili do szkoły zadowoleni.

Cmentarz2.jpgcmentarz4.jpgcmentarz.jpgcmentarz3.jpg

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook