foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

429207
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
82
533
615
425376
13623
18227
429207

26-05-2020 06:36

W naszej szkole stwarzamy uczniom możliwości, aby mogli oni rozwijać swoje zainteresowania i pasje, a także pogłębiać swoją wiedzę z różnych przedmiotów. Okazję ku temu stwarzają wycieczki, wyjazdy, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz udział w różnych wydarzeniach. W listopadzie br. uczniowie klasy IV i V SP oraz I i III gimnazjum obejrzeli spektakl muzyczny pt. „Bogowie i herosi. Opowieści Afrodyty”, który został wystawiony na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury.

Przewodniczką po starożytnym świecie była piękna bogini Afrodyta, która razem z greckim chórem przypomniała najbardziej fascynujące historie mityczne. Uczniowie spotkali się z greckimi bogami – Ateną, Zeusem, Herą, Posejdonem oraz z postaciami - Herkulesem, Odyseuszem, Tezeuszem, Ariadną, Pandorą, Syzyfem i Prometeuszem. Poznali wartości, które były najważniejsze dla starożytnych herosów. W opowieściach mitycznych zostały przypomniane i wyjaśnione różne związki frazeologiczne, które do dziś są używane w codziennym języku, m. in.: „nić Ariadny”, „koń trojański”, „syzyfowa praca”, „prometeizm” czy „puszka Pandory”. Atutem przedstawienia była oprawa multimedialna i muzyczna. Wiedza z zakresu mitologii została podana uczniom w atrakcyjny sposób i na pewno pozostanie na długo w pamięci młodych widzów.

OCK Ostrów Wlkp..jpg

Albums

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook