foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

340289
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
46
325
1903
332949
8034
14177
340289

13-12-2019 03:47

W listopadzie bieżącego roku w sali wiejskiej w Dobrzecu odbyła się promocja książki profesora Gwiazdowicza pt. „Podróże nieudacznika”. Autor książki jest absolwentem SP w Cieszynie, a obecnie – wykładowcą na wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Współorganizatorem wydarzenia był Zespół Szkół w Cieszynie, który zadbał o oprawę artystyczną. W tej niecodziennej uroczystości uczestniczyły władze powiatowe i samorządowe gminy Sośnie, a także rodzina, znajomi, przyjaciele, koleżanki z ławy szkolnej, dawni nauczyciele pisarza oraz uczniowie z naszej szkoły i innych okolicznych szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W trakcie spotkania profesor opowiadał o swoich podróżach, przygodach, o tym, co widział i przeżywał w różnych zakątkach świata, począwszy od ubogiej pustyni, poprzez lasy tropikalne, a skończywszy na mroźnej Arktyce. Dopełnieniem jego opowieści było odczytanie fragmentów z promowanej książki m.in. przez mieszkańców Cieszyna. Podczas prezentacji pisarz skierował do wszystkich uczniów słowa: „… Miejcie odwagę marzyć i nigdy się nie poddawajcie. Marzenia się spełniają, kiedy się tego pragnie i kiedy się nad tym pracuje..." Nie zabrakło również pytań kierowanych do autora, gratulacji, podziękowań, życzeń, pamiątkowych zdjęć oraz autografów profesora w jego książce. Premiera pierwszej podróżniczej książki profesora Gwiazdowicza stworzyła okazję do tego, aby upowszechniać czytelnictwo oraz rozwijać kompetencje czytelnicze wśród dzieci i młodzieży.

Udział uczniów naszej szkoły w tym wydarzeniu kulturalnym był okazją do poznania niezwykłego i pełnego pasji człowieka. Dostarczył im wielu wrażeń oraz wzbogacił wiedzę o odległych zakątkach kuli ziemskiej.

g25.jpgDSC_0286.jpgDSC_0088.jpgDSC_0044.jpg

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook