foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

429199
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
74
533
607
425376
13615
18227
429199

26-05-2020 06:26

W sobotę, 22 października br. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w pikniku edukacyjno-naukowym CWINT OPEN DAYS ASTROSHOW 2016, który odbył się w Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kobylej Górze. Spotkanie było imprezą otwartą.

Dla wszystkich uczestników przygotowano wiele atrakcji z dziedziny astronomii, kosmologii, fizyki i optyki. Piknik rozpoczął się od pokazu lotów modeli rakiet kosmicznych. Następnie   nasza młodzież obejrzała ciekawe eksperymenty z ciekłym azotem w skrajnie niskich temperaturach (-200°C), które przeprowadził między innymi profesor Zbigniew Trybuła mieszkający w pobliskim Odolanowie. Kolejnym punktem programu były wykłady nt. :

  • „Kwantowy świat helu - He4 i jego izotop He3”, które wygłosił prof. Wojciech Kempiński,
  • „Pogoda kosmiczna - wpływ zjawisk słonecznych na Ziemię i jej bezpośrednie otoczenie” - autorem był prof. Michał Tomczak.

Liczba uczestników warsztatów rakietowych i warsztatów astrofotografii była ograniczona. W związku z powyższym w ww. warsztatach wzięło udział po 2 uczniów z naszej szkoły. Ciekawą przygodą dla młodzieży był pobyt w przenośnym planetarium, gdzie mogli zobaczyć z bliska planety, ich księżyce oraz odległe galaktyki. Ostatnim punktem programu, w którym nasi uczniowie wzięli udział, był pokaz robotyczny ŁAZIKI MARSJAŃSKIE w wykonaniu studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Celem pikniku była promocja nauki, prezentowanie różnych doświadczeń naukowych oraz rozwój umiejętności programistycznych i komputerowych. Zadowoleni uczniowie - bo bogatsi w nową wiedzę i pełni wrażeń, bezpiecznie wrócili do swoich domów.

IMG_8749.jpgIMG_8746.jpgIMG_8676.jpgIMG_8716.jpgIMG_8719.jpgIMG_8690.jpg

Albums

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook