foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

589307
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
446
924
4552
580820
10212
18580
589307

17-04-2021 12:05

W miesiącu październiku w klasie IV pojawili się nowi przyjaciele. Są nimi owady, które uczniowie zebrali podczas jesiennego spaceru. Każdy gatunek owada ma swój pojemniczek wyposażony w lupę do obserwacji oraz kratkę ułatwiającą porównanie ich  wielkości.

Uczniowie dostarczają im wodę i odpowiedni pokarm. Mieszkankami pierwszego i drugiego pojemnika są biedronki.

1. Biedronki siedmiokropki - niewielkie chrząszcze w kolorze czerwonym, nakrapiane na czarno. Są bardzo pożyteczne, ponieważ żywią się mszycami.

2. Biedronki azjatyckie - inwazyjny gatunek, który zagraża naszym biedronkom. Mają one pomarańczowy kolor i inną liczbę kropek.

Ślimaki znajdujące się w kolejnym pojemniczku dokarmiane są świeżymi liśćmi sałaty. Kowale bezskrzydłe to gatunek pluskwiaków z charakterystycznym czarno-czerwonym wzorem. Owady te żywią się np. nasionami, więc nie są kłopotliwe w hodowli. Świerszcz domowy żywi się płatkami owsianymi, kukurydzianymi oraz otrębami pszennymi. Mieszkańcami ostatniego pojemnika są pająki nasoszniki, które zaczynają już wić swe sieci. Dzięki założonej hodowli uczniowie mają okazję podpatrywać naturalne okazy owadów, a także dowiadywać się coraz więcej ciekawostek na ich temat.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2021 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook