foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

340827
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
209
375
2441
332949
8572
14177
340827

14-12-2019 12:08

W bieżącym roku klasy II i III szkoły podstawowej przystąpiły do ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez  Fundację Banku Ochrony Środowiska. Honorowy patronat nad projektem sprawuje Pierwsza Dama Agata Kornhauser – Duda.

Projekt ma charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Poprzez uświadamianie nauczycielom, rodzicom oraz dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa, zmieniamy świadomość społeczną. Konkurs składa się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego. Obecnie realizujemy pierwszy etap jesienny. Zespół konkursowy ma do zrealizowania bloki zadań, w których skład wchodzą lekcje, konkursy, promocja danego tematu w szkole oraz spotkania z rodzicami.  W ramach projektu uczniowie wraz z rodzicami brali udział w przygotowaniach do inscenizacji wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Wykonywali kukiełki warzyw oraz dekoracje straganu. Kolejnym zadaniem uczniów było opracowanie pisemka zachęcającego do zrezygnowania ze słodkich napojów i słodyczy na rzecz wody, owoców, warzyw, pestek i orzechów oraz przedstawienie swojego pomysłu klasie. Zwycięskie pisemko będzie brało udział w konkursie międzyszkolnym. To tylko początek naszych wspólnych zmagań. Przed nami jeszcze wiele pracy i dobrej zabawy, której efektem będzie podniesienie świadomości zdrowotnej rodziców i dzieci.

zdrowojem3.jpgzdrowojem4.jpgzdrowojem2.jpgzdrowojem1.jpg

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook