foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

272314
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
275
299
574
269431
5450
17172
272314

16-07-2019 15:11

Święto to stało się tradycją polskiej wsi. Obchodzone jest w różnych rejonach Polski, a jego głównym celem jest kultywowanie potraw z dyni i ziemniaka. My również przyłączyliśmy się do tego zwyczaju. 14 października br. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Dyni i Pieczonego Ziemniaka.

Już od rana, w Parku Rekreacyjno – Sportowym, uczniowie klasy II i III SP wraz z wychowawcami piekli ziemniaki w ognisku oraz uczestniczyli w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Rodzice młodszych dzieci przygotowali gzikę. Uczniowie klas IV – VI SP oraz gimnazjaliści pod nadzorem kucharki i wychowawców gotowali zupę dyniową, kroili potrzebne warzywa, nakrywali do stołów. Po wspólnej pracy  nadszedł czas na kosztowanie przygotowanych i smacznych potraw: gziki z pieczonymi ziemniakami oraz zupy z dyni. Do wspólnego posiłku zachęcały wszystkich kolorowo udekorowane stoły. Wspólne spotkanie, któremu sprzyjała jesienna i słoneczna pogoda, upłynęło w miłej i radosnej atmosferze.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook