foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

541785
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
612
497
2292
536378
12600
16512
541785

28-01-2021 08:42

We wtorek, 19 lutego br. uczniowie klas: VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum spotkali się z przedstawicielami zawodów służb mundurowych.  Głównym celem spotkania było zapoznanie młodzieży ze specyfiką pracy takich zawodów jak: policjant, wojskowy i strażak.

Zaproszeni goście - mł. asp. Robert Barczak, kpt. Jarosław Szydełko i mł. kpt. Tomasz Chmielecki w interesujący sposób zaprezentowali uczniom swoją pracę zawodową. W szczególny sposób podkreślili, jaką drogę kształcenia należy przebyć i jakie posiadać cechy charakteru, aby wykonywać określony zawód – niezwykle trudny i odpowiedzialny. W swoich prelekcjach zwrócili uwagę na to, że przy wyborze takiej drogi zawodowej ważne jest przede wszystkim uczenie się przedmiotów ścisłych i języków obcych. Opowiadając o codziennej pracy, wskazali zarówno jej zalety, jak i wady.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu i wysłuchali wszystkich prelekcji. Dowodem ich zainteresowania były licznie, zadawane przez nich pytania.

Mamy nadzieję, że spotkanie z tak ciekawymi ludźmi zmotywuje uczniów do nauki i pomoże w wyborze przyszłej ścieżki zawodowej.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2021 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook