foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

538086
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
400
486
1708
533240
8901
16512
538086

21-01-2021 17:46

W dniu 6 lutego 2018 r. uczniowie klas VII oraz II i III gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Ostrowskiego Centrum Kultury na spektakl pt. „Ćpunka”, który powstał na podstawie adaptacji książki Barbary Rosiek pod tym samym tytułem.

Treści przedstawienia obejmowały zagadnienia z realizowanego w naszej szkole Programu Wychowawczo – Profilaktycznego. Była to historia nastolatki, która przez złe towarzystwo wpadła w nałóg alkoholowy i narkotykowy. Główna bohaterka trafiła do szpitala, w którym zwierzała się doktorowi ze swoich problemów. Opowiadała o tym, jak wpadła w „złe towarzystwo” i co spowodowało, że zaczęła „ćpać”. Młodzież z zainteresowaniem śledziła losy dziewczyny osadzone we współczesnej rzeczywistości. Przedstawienie uświadomiło młodym widzom, że problemy bohaterki mogą dotyczyć każdego z nas, a zażywanie narkotyków wcale ich nie rozwiązuje, ale tylko je potęguje.

Korzystając z zimowej aury po spektaklu uczniowie wybrali się na lodowisko. Mając całe lodowisko do dyspozycji, można było tworzyć różne, ciekawe układy. Dla niektórych uczniów było to nowe doświadczenie, ale z pomocą kolegów i koleżanek szybko nauczyli się jazdy na łyżwach. Szaleństwu na tafli lodu towarzyszyło mnóstwo śmiechu i pozytywnych wrażeń. Wspólny pobyt na lodowisku przyczynił się do integracji młodzieży, rozwijania ich pasji, ale również zachęcił do aktywnego spędzania czasu wolnego, co jest niezwykle istotne dla rozwoju młodych ludzi.

8.jpg12.jpg5.jpg1.jpg

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2021 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook