foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

538087
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
401
486
1709
533240
8902
16512
538087

21-01-2021 17:48

Koniec roku to nie tylko oczekiwanie na wakacje. Jest to również czas do wspólnych wycieczek oraz spotkań. W sobotę 9 czerwca  2018 roku rodzice uczniów klasy I  zorganizowali podchody, na których świetnie bawili się uczniowie, rodzice, wychowawczyni  klasy oraz  rodzeństwo.  

 

Podchody to zabawa, która była popularna zwłaszcza wśród harcerzy. Rozwija spryt, spostrzegawczość, pomysłowość i umiejętność logicznego myślenia. Przede wszystkim daje jednak okazję do wspaniałej zabawy na łonie natury i podejmowania zdrowej rywalizacji. Uczestnicy zabawy włożyli wygodne buty i odzież, podzielili się na dwie drużyny i rozpoczęli zabawę.

Pierwsza drużyna na czele z wychowawczynią wyruszyła w stronę lasu o godz. 16.00, natomiast druga drużyna wyruszyła pod okiem pani Sylwii po 15 minutach. Drużyna uciekająca zostawiała za sobą ślady czyli tzw. znaki patrolowe oraz zadania umieszczone w 12 listach. Zabraliśmy ze sobą kartki, przybory do pisania oraz kredę. Bawiąc się w podchody, wykorzystaliśmy szyszki, kamienie, patyki polne kwiaty, trawę, aby układać z nich znaki patrolowe. A oto niektóre z zadań:

  1. Ułóżcie z kwiatów nazwę naszej miejscowości.
  2. Nauczcie rodziców wskazywać na palcach ile dni ma każdy miesiąc.
  3. Zaśpiewajcie wspólnie z rodzicami hymn naszej szkoły.
  4. Ułóżcie puzzle i zróbcie z nich transparent.
  5. Najmłodszy rodzic poprowadzi krótką gimnastykę.
  6. Każdy rodzic poniesie swoje dziecko 20 m na plecach.
  7. Wspólnie wykonajcie plakat pt.: „Nasze zabawy”.

Grupa druga wykonała wszystkie przygotowane zadania i doskonale je udokumentowała robiąc zdjęcia lub też nagrywając. Gdy wszyscy dotarli do Parku Rekreacyjno - Sportowego rodzice rozpalili ognisko i piekliśmy kiełbaski. Mamy przygotowali też słodki poczęstunek. Czas nam bardzo szybko płynął.  Oprócz kiełbasek towarzyszyły nam gry sportowe i dobry humor.

Po kilku godzinach intensywnego ruchu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni udaliśmy się do domów.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2021 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook