foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

538076
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
390
486
1698
533240
8891
16512
538076

21-01-2021 17:33

W dniach 14 – 19 czerwca 2018 r. 43–osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Granowcu przebywała na zielonej szkole pod hasłem „Sobą być i zdrowo żyć” w Darłówku. Wyjazd dofinansowany został przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

Celem wycieczki, oprócz poznania walorów turystyczno – przyrodniczych Darłówka i okolic, było kształcenie wśród uczestników umiejętności otwartego wyrażania swoich uczuć, myśli i opinii oraz poczucia odpowiedzialności za siebie i swoje decyzje.

Podczas 6–dniowego pobytu na zielonej szkole uczniowie odwiedzili Muzeum Bursztynu w Jarosławcu, odbyli rejs statkiem pirackim oraz zwiedzili zoo i wodne safari  w Dolinie Charlotty. Nie zabrakło również spacerów brzegiem morza, plażowania i zabaw na piasku. Ponadto na terenie ośrodka wypoczynkowego korzystać mogli z basenu, gimnastyki oraz inhalacji. Każdą wolną chwilę uczestnicy spędzali  aktywnie, korzystając z boisk do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki plażowej.

Pobyt na zielonej szkole z pewnością przyczynił się do zdobycia przez dzieci i młodzież wielu nowych informacji i doświadczeń. Poprzez czynny wypoczynek i zabawę młodzi ludzie nabywali umiejętności rozpoznawania zagrożeń środowiskowych, asertywnych zachowań, poznawali różnorodne formy i kształcili nawyk aktywnego spędzania czasu wolnego. Dzięki wyjazdowi możliwe było rozważenie wielu zagadnień dydaktycznych, tworzenie konkretnych sytuacji wychowawczych bogatych treściowo, których nie można zrealizować w warunkach szkolnych. Zajęcia poza szkołą to  forma pracy dająca możliwość rozwijania aktywności poznawczej i twórczej ekspresji uczniów. Działania w grupie, w ciekawych miejscach rozbudzały ich inwencję twórczą, pozwalały im na spełnianie się. Podczas wszelkich działań, w większości wspólnych, młodzi ludzie zdobywali wiedzę, kształcili umiejętności, uczyli się koleżeństwa, wzajemnego komunikowania się, szacunku, tolerancji, kultury bycia i udzielania sobie wsparcia i pomocy. Była to również okazja do wdrożenia ich do odpowiedzialności za swoje postępowanie i podejmowane decyzje. Pobyt na łonie przyrody pozwolił im zrozumieć, że czas wolny można spędzać pożytecznie i z korzyścią dla siebie samego. 

Wszyscy uczestnicy wrócili do domu zdrowi, wypoczęci i z licznymi wspomnieniami, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2021 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook