foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Zespół Szkół w Granowcu

 

538118
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkie
432
486
1740
533240
8933
16512
538118

21-01-2021 18:31

Otyłość coraz częściej uważana jest za jedno z najgroźniejszych schorzeń przewlekłych XXI wieku. Zaniedbywaniu wagi towarzyszy zwiększone ryzyko chorób serca, nadciśnienia tętniczego, zawału i udaru, chorób układu kostnego, cukrzycy jak również niektórych nowotworów.

 

Co drugi Polak ma nadwagę, a co piąty zmaga się z otyłością. Światowa Organizacja Zdrowia mówi nawet o epidemii. Na świecie co roku z powodu schorzeń powiązanych z otyłością i nadwagą umiera ponad 2,5 miliona ludzi. Głównym winowajcą narastającego problemu jest nieodpowiednia dieta oraz brak aktywności fizycznej.

25 października br. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Walki z Otyłością. Od wielu lat Zespół do Spraw Promocji Zdrowia popularyzuje wśród społeczności szkolnej zdrowe nawyki, takie jak prawidłowa dieta i aktywność fizyczna. Pozwoli  to w przyszłości uniknąć problemów ze zdrowiem.

 Gazetki na szkolnych korytarzach, przygotowane przez panią Bernadetę Szaroleta uświadomiły wszystkim uczniom, jak wielkim zagrożeniem dla nas jest otyłość. Przedstawiciele SK PCK i SU włączyli się do akcji profilaktycznej i przygotowali dla społeczności szkolnej „zdrowe, witaminowe przekąski” .

Nasza walka z otyłością miała również na celu zachęcenie uczniów do aktywności fizycznej. Podczas przerw zaprosiliśmy wszystkich do udziału w ćwiczeniach ruchowych. Wielu uczniów z ochotą przystąpiło do ćwiczeń prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego - pana Konrada Zielezińskiego.

Opiekun SK PCK pani - Jolanta Nowak przeprowadziła zestaw ćwiczeń kinezjologii edukacyjnej metodą Paula Dennisona. Podstawowym ich zadaniem jest integracja myśli i działań, czyli idealna współpraca umysłu i ciała. Ta uniwersalna metoda pozwala: pokonywać stresy i napięcia, komunikować się z innymi ludźmi oraz przezwyciężać trudności związane z dysleksją, dysgrafią i dysortografią.

 Dodatkową atrakcją dnia był punkt pomiaru BMI obsługiwany przez chłopców z klasy III G i opiekuna SU panią - Sylwię Spoton.  Uczniowie mogli się zważyć, zmierzyć oraz przy pomocy starszych kolegów obliczyć i sprawdzić na siatkach centylowych swoje BMI.

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRANOWCU

UL. ODOLANOWSKA 19

63-435 SOŚNIE

 

TEL. (062) 739-12-04      

e - mail: zsgranowiec@sosnie.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

bezpieczne wakacje

szkolaruchu01

barycz

 

Copyright © 2021 Zespół Szkół w Granowcu Rights Reserved.

Facebook