W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie wakacji 12 czerwca 2024 r. przedstawiciele Policji – mł. asp. Ewa Golińska – Jurasz oraz st, sierż. Patryk Szymański przeprowadzili spotkanie profilaktyczne dla uczniów.

Omówili podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się podczas wakacyjnego wypoczynku. Uczniowie mieli okazję utrwalić sobie zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, nawykiem zapinania pasów, noszenia kamizelek, elementów odblaskowych, przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych. Policjanci zwrócili również uwagę na zasady bezpieczeństwa na wszelkiego rodzaju kąpieliskach wodnych oraz w górach, a także na następstwa niewłaściwego zachowania się w takich miejscach. Przestrzegali najmłodszych, jak mają się zachować w sytuacjach, gdy zostają sami w domu oraz w kontaktach z osobami obcymi. Ponadto omówili zasady bezpieczeństwa w czasie zabaw na świeżym powietrzu. Starszych uczniów natomiast przestrzegali przed sięganiem po różnego rodzaju używki, które powodują nieodwracalne zmiany w organizmie, ale przede wszystkim są zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Na zakończenie życzyli wszystkim uczniom Zespołu Szkół w Granowcu bezpiecznego wypoczynku, aby wszyscy cali i zdrowi wrócili po wakacjach do szkolnych ławek.

IMG_3272.JPGIMG_3261.JPGIMG_3265.JPGIMG_3264.JPGIMG_3274.JPGIMG_3267.JPGIMG_3259.JPGIMG_3268.JPG