24 października 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół w Granowcu wyjechali do kina Helios w Ostrowie Wlkp. na film pt. „Chłopiec zza szyby”.

Celem wyjazdu było kształtowanie u uczniów wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Ponadto wycieczka była okazją do wzajemnej integracji i wzmacniania więzi koleżeńskich.

Widzowie obejrzeli poruszającą opowieść o podążaniu za marzeniami i sile przyjaźni. Główny bohater Pino, cierpiący na hemofilię, całe dzieciństwo musiał na siebie uważać. Zabawom rówieśników najczęściej przyglądał się z okna swojego pokoju, dlatego został przez nich nazwany „chłopcem zza szyby”. Kiedy jedno z dzieci zauważyło, że Pino je szpieguje, postanowiło go odwiedzić i doprowadzić do konfrontacji. Okazało się, że to sprytny i zabawny chłopak, który bardzo szybko się z nimi zaprzyjaźnił. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili zabawne przygody rówieśników, dzięki którym mogli sobie uświadomić, jak ważna w życiu jest przyjaźń i wsparcie drugiego człowieka. Przesłanie filmu z pewnością pozostanie w ich sercach na długo.