11 maja 2023 r. w Zespole Szkół w Pawłowie odbył się XVI Gminny Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych „O PIÓRO WÓJTA”. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną oraz wyłonienie zwycięzców.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Pisali oni dyktanda pełne „pułapek” ortograficznych. Naszą szkołę reprezentowali:

- Maja Skrzypek z kl. III SP

- Maria Lisik z kl. III SP

- Alina Rapalska z kl. IV SP

- Hanna Wiertelak z kl. V SP

- Julia Klinowska z kl. VIII SP

- Zuzanna Florkowska z kl. VIII SP

            W trudnej rywalizacji komisja dokonała sprawdzenia prac zgodnie z regulaminem konkursu i wyłoniła zwycięzców. To właśnie oni wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i interpunkcji oraz umiejętnością zastosowania ich w praktyce. Z naszej szkoły najlepsze okazały się uczennice klasy III:  Maja Skrzypek, która zajęła I miejsce i tym samym otrzymała Pióro Wójta oraz Maria Lisik, która  uplasowała się na II miejscu.

            Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek. Dziewczynkom i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy!

DSC_0071(1).jpgDSC_0103.jpgDSC_0081.jpgDSC_0038(1).jpgDSC_0041.jpgDSC_0087.jpgDSC_0099.jpgDSC_0039.jpgDSC_0104.jpgDSC_0065.jpgDSC_0040.jpg