Zakończył się podprojekt edukacyjny ULI – Nasza szkoła programuje z CSW@2020>, który realizowany był w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020  przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Głównym celem podprojektu było podniesienie kompetencji uczniów w zakresie umiejętności programowania. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy VI i VIII naszej szkoły. Grupa chętnych „programistów” liczyła 11 osób. Warsztaty odbywały się od grudnia 2022r. do końca kwietnia 2023r. Uczniowie pracowali na udostępnionej bezpłatnie platformie zawierającej kursy online z zakresu bezpieczeństwa oraz nauki programowania z języków: C++, Python i obsługi baz danych w języku SQL. 

Efektem końcowym zajęć był projekt uczniowski polegający na napisaniu programu, w dowolnie wybranym języku programowania, realizującego dowolnie wybrane zagadnienie. Uczestnicy warsztatów świetnie poradzili sobie z zadaniem. Uczniowie klasy VI zaprogramowali grę „Kółko i krzyżyk” w programie Scratch, natomiast uczniowie klasy VIII napisali program  gry „Snake” w programie Python.

Programowanie jest jednym z najbardziej przyszłościowych zawodów. Uczy nie tylko kluczowych umiejętności, niezbędnych we współczesnym świecie, ale także skłania do logicznego myślenia oraz do współpracy w grupie. Gratulujemy młody programistom kreatywności i wytrwałości w realizacji projektu. Zdobyta wiedza z pewnością zaprocentuje w następnych latach nauki.

IMG_6229.JPGIMG_6204.JPGIMG_6235.JPGIMG_6203.JPGIMG_6202.JPGIMG_6231.JPGIMG_6239.JPG